سه شنبه , عقرب ۲۹ ۱۳۹۷
خانه / افغانستان / برگزاری دوازدهمین دور نمایشگاه مشترک افغانستان-ایران در هرات

برگزاری دوازدهمین دور نمایشگاه مشترک افغانستان-ایران در هرات

دوازده همین دور نمایشگاه مشترک اقتصادی افغانستان-ایران با برپایی ۵۰ غرفه امروز در هرات افتتاح شد.

در این نمایشگاه، میوهای خشک، عسل، لوازم خانگی، مواد غذایی و دارویی و ماشین آلات معدنی هر دو کشور برای چهار روز به نمایش گذاشته شده است.

علی رضا صدرزاده، مسئول برگزاری این نمایشگاه در صحبت با هرات تایمز هدف از برگزاری نمایشگاه را توسعه تجارت و آشنایی بازرگانان افغانستان و ایران خواند.

صدرزاده بیان داشت که در دوازدهمین دور نمایشگاه مشترک اقتصادی ۱۰ بازرگان افغان و ۴۰ بازرگان ایران آخرین دستاوردهای شان را به نمایش گذاشتند.

در همین حال سیروس علاف، مشاور اقتصادی ریییس جمهوری ضمن قدر دانی از برگزاری نمایشگاه مشترک اقتصادی از بازرگانان ایرانی خواهان سرمایه گذاری بیشتر شد.

از سویی هم محمود افخمی رشیدی، سرکنسل ایران در هرات، برگزاری این چنین نمایشگاه‌ها را پل ارتباطی میان افغانستان و ایران خواند.

رشید می‌گوید: “تلاش می‌شود تا از طریق برگزاری نمایشگا‌ها ارتباطات میان بازرگانان هردو کشور برقرار شود و از ظرفیت‌های همدیگر استفاده کنند.”

با این همه سعد خطیبی، رئیس اتاق‌های تجارت و صنایع هرات گفته است که برگزاری دوازدهمین دور نمایشگاه مشترک اقتصادی باعث رشد بیشتر همکاری‌های اقتصادی و سیاسی میان ملت‌ها خواهد شد.

آقای خطیبی تاکید کرد که هرات در نمایشگا‌های مشترک حرفی برای گفتن دارد و تولیدات داخلی خود را به نمایش می‌گذارد.

این دوازدهمین دور نمایشگاه مشترک اقتصادی بازرگانان افغانستان و ایران هست که در هرات برگزار می‌شود و بازرگانان هردو کشور معصولات شان را به نمایش می‌گذارند.

تبلیغات - شرکت توسعه نرم افزار طیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *