سه شنبه , عقرب ۲۹ ۱۳۹۷
خانه / افغانستان / پلیس سارنوالی را به فساد متهم می‌کند/سارنوالی در پاسخ: سوتفاهم شده است

پلیس سارنوالی را به فساد متهم می‌کند/سارنوالی در پاسخ: سوتفاهم شده است

در یک سال گذشته بیش از ۶۰۰ مورد دزدی مسلحانه در هرات رخ داده است.

به گزارش هرات تایمز و با استناد به آمار سارنوالی استیناف از این میان، ۵۶ مورد دزدی مسلحانه گروهی در یک سال اخیر در هرات اتفاق افتاده است.

با آنکه اخیرا گزارش‌ها حاکی از افزایش آمار دزدی‌های مسلحانه در هرات است اما عبدالاحق احمدی، رئیس سارنوالی استیناف هرات در نشستی خبری تاکید می‌کند که با پیگیری قضایای دزدی‌های مسلحانه، آمار این نوع دزدی “روز به روز کمتر” خواهد شد.

در جریان ماه رمضان امسال، حداقل هر روز یک یا دو رویداد دزدی مسلحانه در هرات رخ داد.

این موضوع سبب نگرانی عمده ساکنان این ولایت شد و در نهایت از سوی مرکز کشور؛ هیئتی به منظور بررسی علل دزدی‌های مسلحانه به هرات اعزام شد.

هنوز از پایان کار هیئت گزارشی در دست نیست اما دست‌کم ورود هیئت به هرات سبب شد تا برای چند روز کوتاه خاطر مردم از بابت دزدی‌ها آسوده شود.

از سوی دیگر اما چندی پیش فرماندهی پلیس هرات به خبرنگاران گزارش داد که بیش از ۴۰ نفر به اتهام ارتکاب دزدی مسلحانه بازداشت شده‌اند.

فرماندهی پلیس اما به خبرنگاران از وجود فساد گسترده در شبکه نهادهای عدلی و قضایی هرات خبر داد.

محمد ایوب انصاری، فرمانده پلیس هرات در نشستی تاکید کرد که بیشتر دزدان مسلح، “مجرمان متکرر” هستند که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مشابه از سوی پلیس بازداشت شده‌اند.

آقای انصاری به خبرنگاران گفته بود که وجود “برخی مشکلات” در اداره سارنوالی استیناف هرات مسبب “بررسی نشدن درست” پرونده‌های افراد متهم به دزدی مسلحانه است.

از سوی دیگر اما اداره سارنوالی استیناف هرات با رد این گفته‌ها تاکید می‌کند که هیچ نوع فساد در سارنوالی وجود ندارد.

عبدالاحق احمدی، رئیس سارنوالی استیناف هرات به این باور است که هر فرد متهم به ارتکاب عمل جرمی برابر با عملش از سوی دادگاه مجازات می‌شود.

آقای احمدی تاکید می‌کند که پرونده جرمی هر متهم پس از دریافت مجازات نخست، سنگین‌تر شده و نظر به موارد قانونی؛ جزای بیشتری از سوی دادگاه برایش در نظر گرفته می‌شود.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌‍شوند که بامداد امروز منابع مردمی به هرات تایمز از وقوع رویداد دزدی مسلحانه در شب گذشته از یک دوکان نقره فروشی خبر داده‌اند. پلیس اما هنوز آن را تایید یا رد نکرده است.

سیدحسن حسینی-هرات

تبلیغات - شرکت توسعه نرم افزار طیان

این را نیز بخوانید

بازداشت دو نفر به ظن انتقال مواد کیمیایی

پلیس مبارزه با مواد مخدر هرات دو نفر را به ظن انتقال مواد کیمیایی بازداشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *